סוכן פנסיוני או יועץ פנסיוני?

הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא – האם אתם זקוקים לסוכן ביטוח פנסיוני, או שאולי אתם צריכים יועץ פנסיוני? מדובר בתחומים דומים, ולכן לא תמיד ברור למי מהם צריך לפנות ומה ההבדלים ביניהם. בואו נעשה קצת סדר:

סוכן ביטוח פנסיוני הוא עצמאי ועובד בשיתוף פעולה עם כמה חברות ביטוח. כלומר, הוא רשאי למכור מוצרים של חברות אלו, אותן הוא מכיר לעומק ואת כל השירותים והמוצרים שהן מספקות. סוכן ביטוח פנסיוני נפגש עם הלקוח, מייעץ ומתאים לו את הביטוחים המתאימים לו ובסוף התהליך גם רוכש אותם עבורו. נעשה ספוילר קצר להמשך ונגלה ששכרו של סוכן ביטוח פנסיוני מגיע מחברות הביטוח (ולא מהלקוחות!), שכן עבור כל מוצר שסוכן הביטוח מוכר חברות הביטוח מעבירות אליו עמלה מסוימת.

יועץ פנסיוני הוא עצמאי גם כן, אך בשונה מסוכן ביטוח הוא אינו רשאי למוכר מוצרים של חברות הביטוח השונות, אלא רק לייעץ ללקוח על מוצרים מתאימים. יועץ פנסיוני מבצע מחקר מעמיק על מצבכם הביטוחי, הכלכלי ועוד מגוון פרמטרים שונים, כמו גם מחקר שוק של חברות הביטוח השונות ובסוף כל זה יוכל לייעץ לכם על הביטוחים המתאימים ביותר עבורכם. בשונה מסוכן ביטוח, יועץ פנסיוני גובה תשלום עבור הייעוץ, ללא קשר לרכישת המוצרים עצמם.

מתי צריך סוכן ביטוח פנסיוני ומתי צריך יועץ פנסיוני?

באופן כללי נגיד שיש בשוק הרבה פחות יועצים פנסיוניים מאשר סוכני ביטוח והם לרוב מטפלים במקרים מורכבים הדורשים בדיקה מעמיקה ודקדקנית של מצב הביטוחים שלכם. כמו שאמרנו, יועצים פנסיוניים מבצעים מחקר של ממש כדי להתאים את הביטוחים המתאימים ללקוחות שלהם, ולכן מומלץ לפנות אליהם רק במצב שבו באמת יש צורך במחקר כזה. לרוב מדובר בייעוץ לפני פרישה, או שינויים משמעותיים בתיק הפנסיוני כאשר יש הרבה מאוד קרנות וקופות. במילים אחרות, פחות במקרים שוטפים ויומיומיים.
לסוכן ביטוח פנסיוני, לעומת זאת פונים במקרים יומיומיים הרבה יותר ומורכבים פחות. רוצים לבחור קופת גמל להשקעה? לבצע בדיקת תיק ביטוח? אין סיבה לשלם לא מעט ולפנות ליועץ פנסיוני, ועדיף להיעזר בסוכן ביטוח.
עדיין לא לגמרי בטוחים מתי כדאי לפנות לסוכן ביטוח פנסיוני? הנה אנחנו מפרטים:

שלחו לי הודעה, אני כאן :)
1
Scroll to Top